13 kwietnia, 2024

Usg stawów dzieckaW pierwszych miesiącach życia noworodka ważne jest, aby oprócz najbardziej znanych szczepień przeprowadzić szereg badań lekarskich, klinicznych i diagnostycznych. Jedną z takich kontroli jest usg stawów dziecka. Jest to przydatny test do diagnozowania w odpowiednim czasie możliwej dysplazji ewolucyjnej stawu biodrowego, jednej z najczęstszych patologii ortopedycznych u bardzo małych dzieci.

Usg bioderek w Poznaniu – wszystko co powinieneś wiedzieć

Częstość występowania dysplazji stawu biodrowego w Europie Środkowej wynosi 2-4%. W ciągu ostatnich dwóch dekad rozwinęła się dyskusja na temat tego, jak najlepiej zapobiegać i prawidłowo diagnozować tę chorobę oraz czy rozszerzyć badania przesiewowe na cały świat, nie tylko dla osób z grupy ryzyka.

Rozwojowa dysplazja stawu biodrowego, którą wykryć można poprzez usg stawów biodrowych u niemowląt, jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych ortopedycznych wrodzonych wad rozwojowych na świecie i obejmuje zespół anomalii stawu biodrowego i głowy kości udowej.

Usg bioderek w Poznaniu – poradnik

Pierwsze badanie stawu biodrowego wykonuje pediatra podczas okresowych badań kontrolnych. Jeśli coś wzbudza jego niepokój, noworodek jest kierowany na usg bioderek.

Usg stawów biodrowych u niemowląt to nieszkodliwe, nieinwazyjne i pozbawione ryzyka badanie dla noworodka, które znacznie poprawiło poziom profilaktyki rozwojowej dysplazji stawu biodrowego i związanego z tym leczenia. W rzeczywistości ultrasonografia okazała się trafną metodą diagnozy w pierwszych miesiącach życia, pozwalającą uwydatnić wszystkie struktury anatomiczne biodra dziecka. Sprawdź ofertę na stronie: neomedica.pl/Usg-bioderek-Poznań

Usg bioderek w Poznaniu u noworodka powinno być wykonane najpóźniej do 3 miesiąca życia. Jest to najlepszy czas, który pozwala na wdrożenie ewentualnie koniecznego leczenia.

W porównaniu z przeszłością profilaktyczna diagnostyka dysplazji rozwojowej stawów biodrowych pozwoliła na uzyskanie nadzwyczajnych wyników, pozwalających na szybkie wyleczenie choroby. Poradnia preluksacyjna w Poznaniu to najlepsze miejsce na przeprowadzenie badania u każdego niemowlaka.

  Dlaczego Colostrum Genactiv jest tak dobrym środkiem dla osób starszych?