22 maja, 2024

Gabinety Neomedica mogą poszczycić się posiadaniem specjalistów oraz odpowiedniego sprzętu pozwalającego na wykonanie wielu badań diagnostycznych z zakresu chirurgii naczyniowej. Jednym z nich jest USG aorty tętnicy brzusznej. Jest to badanie, które może wykluczyć występowanie tętniaka aorty brzusznej, tory jest bezpośrednim zagrożeniem życia. Jest to badanie nieinwazyjne i bezbolesne.

Pozwala na wykrycie zmian już we wczesnym stadium, co pozwoli na szybką reakcję i wdrożenie skutecznego leczenia. Im większy tętniak rośnie, tym bardziej prawdopodobne jest jego pęknięcie lub rozerwanie, powodujące intensywny ból brzucha lub pleców, zawroty głowy, nudności lub duszność.

USG doppler tętnic i żył kończyn

USG doppler tętnic i żył kończyn to nieinwazyjne badanie diagnostyczne, które pozwala na dokładną ocenę przepływu krwi w tętnicach i żyłach kończyn oraz na wykrycie ewentualnych zmian chorobowych. Jest to jedno z najczęściej wykonywanych badań diagnostycznych w dziedzinie medycyny, które pozwala na szybką i precyzyjną diagnozę chorób układu naczyniowego.

USG doppler tętnic i żył kończyn jest wykorzystywane w diagnostyce wielu chorób, takich jak miażdżyca, choroby tętnic obwodowych, żylaki, zatorowość oraz zakrzepica. Badanie to pozwala na dokładną ocenę stanu naczyń krwionośnych oraz na wykrycie ewentualnych zaburzeń krążenia. Dzięki temu możliwe jest wczesne wykrycie chorób układu krążenia i podjęcie odpowiedniego leczenia.

Przed wykonaniem badania pacjent powinien się odpowiednio przygotować. Należy zastosować dietę niskotłuszczową, a także unikać palenia papierosów, picia alkoholu i zażywania leków rozrzedzających krew przed badaniem. W trakcie badania pacjent leży na leżance, a lekarz umieszcza na kończynie specjalną żelową nakładkę, która pozwala na uzyskanie obrazu naczyń krwionośnych. Następnie, poprzez skórę pacjenta, lekarz wprowadza falę dźwiękową o określonej częstotliwości, która odbija się od naczyń krwionośnych i zostaje odebrana przez czujnik. Na podstawie analizy fal dźwiękowych, lekarz może ocenić przepływ krwi w tętnicach i żyłach kończyn oraz wykryć ewentualne zmiany chorobowe.

  Jaki zlew do kuchni wybrać

USG doppler tętnic i żył kończyn jest bezpiecznym i skutecznym badaniem, które pozwala na wczesne wykrycie chorób układu krążenia i podjęcie odpowiedniego leczenia. Badanie to jest szczególnie przydatne w przypadku osób, które odczuwają ból lub dyskomfort w kończynach, cierpią na ból w klatce piersiowej, a także w przypadku podejrzenia chorób układu krążenia związanego z cukrzycą czy chorobami autoimmunologicznymi.

Jak zapisać się na wizytę  USG doppler w Neomedica.pl

Aby zapisać się na wizytę w celu wykonania badania USG doppler w placówce medycznej Neomedica, można skorzystać z kilku różnych sposobów.

  1. Wizyta bezpośrednio w placówce – można umówić się na wizytę telefonicznie lub osobiście w placówce Neomedica. W recepcji poinformują nas o wolnych terminach i zaproponują wybór lekarza specjalisty.
  2. Rejestracja przez internet – na stronie internetowej Neomedica.pl można wybrać interesujące nas badanie, a następnie wybrać opcję „Zarejestruj się”. Należy uzupełnić formularz rejestracyjny oraz wybrać dogodny termin i lekarza specjalistę.
  3. Rejestracja telefoniczna – można również zapisać się na wizytę telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu i wybierając odpowiednią opcję w menu głównym.

W przypadku rejestracji przez internet lub telefonicznie, warto pamiętać o podaniu wszystkich istotnych informacji, takich jak imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail oraz preferowany termin wizyty. Należy również wskazać rodzaj badania, czyli USG doppler tętnic i żył kończyn oraz wybrać preferowanego lekarza specjalistę.

Po zarejestrowaniu się na wizytę, warto przed nią skonsultować się z lekarzem prowadzącym oraz zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi przygotowania do badania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań, warto skontaktować się z placówką medyczną Neomedica i uzyskać dodatkowe informacje.