22 maja, 2024

Aranżacja salonu wymaga od nas większego zaangażowania, niż projekt każdego innego pomieszczenia. Jest to podyktowane nie tylko tym, że będziemy spędzać w nim najwięcej czasu – to miejsce w mieszkaniu ma również charakter reprezentatywny i dlatego warto zadbać o to, by nasz pokój dzienny prezentował się okazale. Jak urządzić salon, który zachwyci naszych gości?

Tak naprawdę nie ma uniwersalnego rozwiązania. Każdy projekt będzie przecież odzwierciedlał nasze zainteresowania. Nowoczesne salony chętnie wykorzystają uznane style w aranżacji wnętrz. Minimalizm i wolne przestrzenie w ostatnich latach zdobyły uznanie najlepszych projektantów. Za główny element dekoracji wnętrz służą im przede wszystkim naturalne materiały wykończeniowe, tj. drewno czy czerwona cegła. W połączeniu z jednolitym kolorem ścian dobrze będą prezentować się także tapety do salonu.

W projekcie pomieszczenia dziennego warto również pamiętać o tym, by było to widne miejsce. Odpowiednio przemyślane oświetlenie salonu może sprawić, że zupełnie inaczej będziemy odbierać naszą aranżację za dnia, a inaczej wieczorem. W doborze dekoracji trzeba też postawić na umiar. Zbyt wiele kolorów może przytłoczyć nawet najpiękniejszy wystrój wnętrza. Warto wykorzystywać design wyposażenia – doskonałą dekoracją mogą być przecież żyrandole do salonu albo proste grafiki w nowoczesnej oprawie.

Jeśli interesuje Cię tematyka aranżacji salonu, zajrzyj na stronę  gdzie znajdziesz galerię inspirujących aranżacji, a także porady, które ułatwią własny projekt.

  Kanał Ostródzko Elbląski