10 lipca, 2024

Podróżowania ze zwierzęciem pozwala na bycie ze swoim pupilem również w okresie wakacyjnego urlopu. Z jednej strony są osoby, które wolą zostawić zwierzę w specjalnych ośrodkach, hotelach dla zwierząt a z drugiej strony rośnie liczba osób podróżujących ze zwierzętami.

Znacznie łatwiej jest podróżować z kotem w przypadku przemieszczania się samochodem. W samochodzie można znaleźć miejsce na transporter – kupisz go w każdym sklepie zoologicznym – który w wersji nowoczesnej pozwala przede wszystkim na odpowiednie zabezpieczenie zwierzęcia przed wypadkami podczas jazdy. Podróżowanie z kotem nawet z transportem pociągiem czy autobusem bywa trudniejsze, co przede wszystkim wynika z konieczności przemieszczania się z transporterem, który może mieć dużą wagę.
Nowoczesne transportery są tak skonstruowane, że pozwalają przede wszystkim znacznie zwiększyć komfort przebywania w nich kotów. Wynika to z poszukiwania przez producentów bardziej wygodnych konstrukcji, montowania większej ilości wentylacyjnych kratek, czy antypoślizgowych podłóg, co sprawia, że w transporterze kot może swobodnie się poruszać a jednocześnie komfortowo przebywać nawet przy wyższych temperaturach, które występują w okresie letnim.
Wybierając transporter dla kota bardzo ważne jest branie pod uwagę również rodzaj materiału z jakiego jest on wykonany. Transporter, który oparty jest na większej ilości metalowych elementów będzie nieco bardziej odporny na uszkodzenia. Z drugiej strony syntetyczne materiały są lżejsze, co znów pozwala na zwiększenie wygody przemieszczania się z transporterem dla właściciela kota.

  Pomoc w organizacji spływów