14 kwietnia, 2024

Jeśli zastosujesz w swoim ekspresie filtr do ekspresu Krups, możesz uniknąć wielu przykrych niespodzianek. Wysoki poziom rozpuszczonych minerałów, stosowanie środków dezynfekujących i obecność drobnych cząstek stałych, a nawet pozostałości bakterii, mogą nadać wodzie nieprzyjemny smak. Ponadto nieoczyszczona woda może powodować zanieczyszczenie części wewnętrznych w ekspresach, korozję powierzchni metalowych i rozkład elementów gumowych.

Filtr do ekspresu Krups zapobiega twardej wodzie – musisz to wiedzieć

Jednym z najbardziej widocznych i kosztownych efektów wody o wysokiej twardości, tj. wysokiej zawartości soli wapnia i magnezu, jest tworzenie się kamienia na ekspresach. Jeśli nie posiadasz filtra do wody Krups musisz liczyć się z potencjalnymi szkodliwymi skutkami, począwszy od gromadzenia się brudu po niedrożność zaworów. A to z kolei może przełożyć się na liczne awarie ekspresu.

Ogólnie rzecz biorąc, tworzenie się kamienia a co z tym związane brak filtra do wody Krups, zwiększa koszty eksploatacji i konserwacji, pogarsza smak wody (na przykład czyniąc smak kawy bardziej gorzkim) i może zmniejszyć natężenie przepływu. Ponadto napoje przygotowane z wodą o wysokiej twardości mogą uzyskać mętny wygląd. Istnieje kilka sposobów na wyeliminowanie zanieczyszczeń, ale niektóre, takie jak środki czyszczące na bazie kwasu, mogą również uszkodzić najdelikatniejsze metalowe elementy maszyn.

Filtr do wody Krups wiele zawdzięcza węglom aktywnym – wyjaśniamy jego działanie

Filtr do ekspresu Krups z węglem aktywnym służy do usuwania chloru i innych chemikaliów pochodzenia organicznego z wody. Głównym efektem jest poprawa smaku wody. System ten może i powinien być zawsze stosowany, niezależnie od twardości wody, ponieważ zanieczyszczenia są zawsze obecne w wodzie pochodzącej z wodociągów.

  Poziom pokoju wpływa na nasz wyjazd

Filtr Krups f088 z węglem aktywnym został zaprojektowany tak, aby jego powłoka była porowata. Materiał jest zwykle stosowany jako powłoka elementu filtracyjnego zawartego we wkładzie. Woda jest następnie przepuszczana przez filtr, który działa poprzez zatrzymywanie niepożądanych cząsteczek wewnątrz porów.

Usuwanie różnych zanieczyszczeń obecnych w wodzie pochodzącej z zaopatrzenia w wodę wymaga różnych metod. Lecz w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, warto pomyśleć o zakupieniu filtru do ekspresu Krups. Dzięki temu będzie można w pełni cieszyć się smakiem najlepszej kawy we własnym zaciszu domowym.