22 maja, 2024

Bardzo rzadko zdarza się, że ktoś ma nieskazitelnie gładką cerę bez jakichkolwiek niedoskonałości lub przebarwień. Dlatego też w niemal każdej kosmetyczce znaleźć można podkład do twarzy. Zadaniem tego kosmetyku jest wyrównanie koloru cery i ujednolicenie jej. Jeśli jego kolor będzie dobrze dobrany do odcienia i tonacji skóry uzyskamy efekt wypoczętej, gładkiej i promiennej skóry.

Aby było to możliwe trzeba jednak w odpowiedni sposób dobrać kosmetyk. Przede wszystkim należy uwzględnić rodzaj cery. W przypadku tłustej i mieszanej najlepiej sprawdzą się lekkie kosmetyki beztłuszczowe. Cera sucha wymaga podkładów nawilżających, a wrażliwa – bezzapachowych, które znacznie ograniczają wystąpienie reakcji alergicznej. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę problemy z cerą.

Przy przebarwieniach dobrze sprawdzą się podkłady z żółtym barwnikiem, zaś panie z dojrzałą cerą powinny unikać produktów matujących, które podkreślają zmarszczki. Większość producentów kosmetyków do makijażu może zaproponować zróżnicowaną ofertę. Przykładowo podkłady Rimmel dostępne są w formie musu, lekkiego kremu BB, a także nieco bardziej treściwych kosmetyków. Oczywiście kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego koloru – zarówno jeśli chodzi o ciepłą lub zimną tonację, jak i odcień. Dobrym rozwiązaniem jest zbieranie próbek dodawanych podczas zakupów w drogeriach – dzięki temu można znaleźć podkłady  o odpowiadającej nam konsystencji lub trwałości, co znacznie ułatwi późniejsze poszukiwania kosmetyku idealnego.

  Kredyt na firmę budowlaną