22 maja, 2024

Często koncepcja projektu łazienki wiąże się z aranżacją całej przestrzeni mieszkalnej, a o jej stylu decyduje pełna koncepcja wizualna. Różne są też trendy w projektowaniu łazienek, jeśli chodzi o minimalistyczne projekty łazienek do małych, miejskich mieszkań oraz luksusowych, dużych domów z wannami, jacuzzi i dużymi prysznicami. Wielkie nazwiska na międzynarodowej scenie designu pracują nad kolekcjami łazienkowymi, wymyślając i współpracując z producentami w celu stworzenia szerokiej gamy urządzeń prysznicowych i łazienkowych.

Co przychodzi, aby pokazać znaczenie tego tematu, trendy w projektowaniu łazienki są silne i wpływa na globalny rozwój, jak każdy inny aspekt tendencji w projektowaniu wnętrz.

Modułowe wykończenie do łazienek

Duńskie studio projektowe Norm Architekci oferuje stylowy modułowy system konsoli i mebli, wraz z eleganckim łóżkiem dziennym i pufą, odpowiedni do łazienki i innych pomieszczeń w domu o nazwie Frame & Rest. Zainspirowana wnętrzami przemysłowymi z połowy wieku i uosabiająca nordyckie podejście do prostoty i elegancji w połączeniu z kreatywnym włoskim kunsztem, kolekcja ta z powodzeniem zaspokaja zapotrzebowanie rynku na wszechstronne meble łazienkowe.

Drewno zastępuje zimną ceramikę, a inteligentne połączenie łazienki i sypialni tworzy ciepłą i komfortową atmosferę. Drewniane panele, które promieniują od ściany do sufitu, tworzą niepowtarzalny wyraz czystego, nowoczesnego wzornictwa. Uproszczone kształty i obfitość drewna jako materiału zapewniają optyczne odprężenie i seryjną emanację dla otwartej koncepcji łazienki. A mówiąc o marmurze, ma on swoją modną wypowiedź, niosąc wyraźne, eleganckie linie stylu nordyckiego, lub oferując współczesną dynamiczną, plamistą obecność, marmurowa wanna nie jest jedynym luksusem jest wypowiedzią artystyczną.

Trendy kolorystyczne w małej łazience

Badamy projekt, ale nigdy nie zapominamy o trendach kolorystycznych w projektowaniu łazienek. Dwubarwne kombinacje kolorystyczne to przychodzące chętnie na scenę projektowania łazienki, białe od wewnątrz, kolorowe na zewnątrz lub połączenie całkowicie czarnych umywalek i toalet z przykuwającymi uwagę odcieniami ceramiki wokół. Delikatna różowa tonacja, nadaje elegancki i delikatny klimat aranżacji łazienki, w której wokół obiektów narysowana jest delikatna linia konturów.

  Ruszaj się by zapobiec chorobom

Zainspirowana harmonią i kontrastowym dialogiem pomiędzy formami, objętościami i materiałami kolekcja przywołuje na myśl czystość i zwiewność cienkich kawałków metalu i wykwintnych marmurowych detali. Innym materiałem, który zainspirował modną ekspresję kolorystyczną i teksturową jest beton. Widać to w pięknym, współczesnym wyrazie miejskiego koncertu, w jego miękkiej formie, która dzięki pełnej uniwersalności rozmiarów i kształtów: sześciokąty i mozaiki, czy też wzór w jodełkę nadaje łazience nowy, dynamiczny wyraz w modnym odcieniu szarości. Więcej inspiracji, motywacji oraz ciekawych koncepcji i kolekcji można znaleźć na stronie Grupy Mo: